Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Anna Eichler
(ur. 1979, Chojnice)

Anna Eichler urodzona w Chojnicach na Pomorzu. W 2004 roku ukończyła ASP w Warszawie dyplomem malarskim w pracowni Krzysztofa Wachowiaka z aneksem z grafiki warsztatowej w pracowni Krzysztofa Wyznera. Stypendystka programu socrates/erasmus w Hiszpanii (Universidad Castilla La Mancha, Cuenca). Pracę teoretyczną o malarstwie Barnetta Newmana napisała pod kierunkiem Wojciecha Włodarczyka.

Maluje pejzaże olejne o syntetycznej, abstrakcyjnej kompozycji, bardziej wyobrażające nastrój niż przedmiot. Ich faktura lekko rozprasza światło - to efekt użycia piasku, domieszanego do farby. Czasami pojawiają się też inne struktury: słoma, trawa, igły, folia, papier mache - w zależności od plenerowego otoczenia. Jest to malarstwo dużych płaszczyzn lekko modulowanego koloru, skoncentrowane na abstrakcyjnej warstwie obrazu, grze z konwencją (np. pejzaże morskie...pionowe), uciekające od przedmiotu, a skupione na wrażeniu.

Zupełnym przeciwieństwem są jej obrazy na papierze. Powstają z wielokrotnie lawowanych transparentnych warstw i z gestu. To często niedoceniane podłoże daje zupełnie inne możliwości niż płótno. Włókna nadają kierunek swobodnie rozlewanym plamom, z których wyłania się obraz. Jest to emocjonalne, swobodne malarstwo kontrolowanego przypadku.


Historia wystaw

Ważniejsze wystawy:

"Morze" wystawa dyplomowa, Galeria Studio PKiN, Warszawa
„Ryby”, Le Madame, Warszawa
"Pejzaż w malarstwie współczesnym", Galeria ZPAP Pryzmat, Kraków
"Promocje 2004", 15. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych, Legnica
Anna Eichler&Piotr Smolnicki, Galeria Sztuki Współczesnej Kurza Stopa&Brama Człuchowska, Chojnice,
"7 plenerów w Smołdzinie", Galeria Bałtycka, Ustka
"Współczesna kobieta w malarstwie polskim i mołdawskim", Centrul Expozitional Constantin Brancusi, Mołdawia
"Pracownia 68", BWA Galeria Sanocka
"Polish Art", Kunstcentrun de Terp, Waalwijk, Holandia

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl