Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Anna Sadowska
(ur. 1971)

Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni wklęsłodruku w 1998 roku pod kierunkiem prof. Andrzeja Pietscha. Doktorat w 2015 roku. Realizuje prace najczęściej w technikach metalowych, uprawia też rysunek i grafikę cyfrową. Należy do artystycznej, kobiecej Grupy 13.
Pracuje jako adiunkt na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, prowadzi zajęcia z rysunku i grafiki warsztatowej. Zajmuje się również projektowaniem graficznym (około 200 wydanych tytułów projektów okładek książkowych) - m.in. dla Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydawnictwa W.A.B., Wydawnictwa Czarna Owca.
Brała udział w kilkunastu wystaw indywidualnych w Polsce, Francji, Szwecji, Bułgarii, na Węgrzech oraz ponad stu grupowych w kraju i zagranicą (Niemcy, Bułgaria, Belgia, Rumunia, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Bosnia i Hercegowina, Dania, Francja, Słowacja, Słowenia, Serbia, Macedonia, Szwecja, Korea, Chiny, Stany Zjednoczone, Węgry).
W 2008 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Jest laureatką nagród na Ogólnopolskim Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu (1999), a także w konkursach na Grafikę Roku i Grafikę Miesiąca organizowanych przez ZPAP w Krakowie (Grand Prix, liczne nagrody i wyróżnienia). W roku 2011 otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na II Międzynarodowym Triennale Sztuk Graficznych Imprint w Warszawie a w 2012 roku na 8 Ogólnopolskim Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach III Nagrodę w konkursie Cansona.
Prace w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą m. in. Museo Civico, Cremona, Wlochy; Miejska Galeria Uzice w Słowenii; Instytut i Muzeum Bitola, Macedonia; Douro Museum Printmaking Collection, Douro, Portugalia; Muzeum Narodowe w Krakowie.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl