Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Arleta Eiben
(ur. 1969 Szamotuły)
Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W czasie studiów rozpoczęła cykl „Z chusty Weroniki”, w którym znajdują się prace malarskie i rzeźbiarskie. Tematem jest przede wszystkim człowiek – portret, emocje, uczucia. Artystka wiele wystawia, m.in. we Fracji, Belgii, Niemczech, Węgrzech, Holandii. Uczestniczy w wielu plenerach w Polsce, ale także za granicą, co w pewien sposób prowokuje do obserwacji pejzażu. Powstaje także cykl „Po drodze”, który dokumentuje podróże i staje się wyjątkowym pamiętnikiem. Za obraz z tego cyklu otrzymuje nagrodę Salonu Wielkopolskiego. Maluje także obrazy o tematyce sakralnej dla kościołów w Polsce. Dopełnieniem jej twórczości jest poezja i proza, za którą w ogólnopolskim konkursie WP otrzymuje I miejsce. Tytuł nagrodzonej prozy to „Rozmowa zegara”. Jest autorką statuetki Grand Off – Światowej Nagrody Filmowej Niezależnych. W 2007 roku otrzymuje Grand Prix Salonu Wielkopolskiego za rzeźbę „Dotyk”. W 2008 roku zostaje odsłonięty pomnik Maksymiliana Ciężkiego zwanego Ojcem Polskiej Kryptologii autorstwa Arlety Eiben. Na tą okazję wykonuje również medal pamiątkowy. W 2009 roku Arleta Eiben wraz ze Zbigniewem Murzynem zakłada grupę Nowy Wiek. Manifest zostaje odczytany przez Wojciecha Siemiona w dworku Petrykozy. Podstawowe przesłanie to powrót do prawdziwych wartości i fundamentów piękna w sztuce. W 2011 roku do grupy Nowy Wiek dołącza Edward Hulewicz, który swoimi koncertami uświetnia wernisaże grupy.
Prace Arlety Eiben znajdują się u kolekcjonerów sztuki w kraju i za granicą.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl