Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Emile Eisman-Semenowsky
(1857-1911 Paryż)
EISMAN-SEMENOWSKY EMILE [1857-1911] urodził się najprawdopodobniej w Polsce. Pochodził z rodziny o korzeniach żydowskich, ale pytania o to, gdzie mieszkał i kształcił się pozostają bez odpowiedzi.

Był genialnym samoukiem, brak bowiem jakichkolwiek informacji o jego edukacji artystycznej. Pewne jest, że nie zdecydował się na studia malarskie ani w Warszawie, ani w Krakowie. W latach 80-tych XIX wieku mieszkał przez dłuższy czas w Paryżu i z tego okresu pochodzi większość jego prac. Semenowsky inspirował się malarstwem i tematyką orientalnąi starożytnością, popularną w XIX wieku. Malował portrety i sceny rodzajowe w stylistyce antycznej i orientalnej, traktując przy tym zgodność z kostiumem historycznym dosyć powierzchownie.

ego obrazy miały zwolenników wśród paryskiego mieszczaństwa, jak i przyjezdnych. Wiele prac zostało zakupionych przez kolekcjonerów ze Stanów Zjednoczonych.

W jego twórczości dominują kobiety, które były natchnieniem i pasją artysty. Malował je w stylizowanych orientalnych sukniach, flirtująco spoglądające spod parasolek czy też zamyślone. Jego obrazy urzekają doskonałością i pięknem.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl