Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Fritz Lach
(1868 Linz - 1933 Wiedeń)

Malarz o bogatych korzeniach malarskich: jego stryjecznym dziadkiem był Ferdinand Geeorg Waldmüller, wujem Josef Hoffmann, a stryjem Andreas Lach. W latach 1882-1885 kształcił się w Szkole Kadetów w Wiedniu. Następnie studiował w Akademiach Sztuk Pięknych w Wiedniu i w Monachium, m.in. pod kierunkiem E. Peithnera von Lichtenstein i J. Hoffmanna. Do 32 roku życia pracował jako urzędnik w austriackim przedsiębiorstwie żeglugi; odwiedzając liczne miasta nad Dunajem. Od 1900 mieszkał i pracował w Wiedniu, zajmując się przede wszystkim twórczością artystyczną: malarstwem i grafiką. Należał do Stowarzyszenia Artystów Austriackich i Stowarzyszenia Albrechta Dürera (Dürerbund). Malował głównie pejzaże, rzadziej portrety; przy czym szczególnie upodobał sobie technikę akwareli. Uważany był powszechnie za jednego z najwybitniejszych akwarelistów austriackich, następcę Rudolfa Alta.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl