Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Hanifa Alizada
(ur. 1989)
Urodziła się w afgańskim mieście Ghazni. Ze względu na toczące się w Afganistanie wojny domowe i pogarszające warunki życia w kraju, jej rodzina zdecydowała się przenieść z Ghazni do Teheranu, kiedy Alizada miała 8 lat.
W 2008 roku otrzymała stypendium UMISAA (Instytut Sztuki Południowoazjatyckiej im. Madanjeeta Singha pod patronatem UNESCO) i rozpoczęła naukę na pakistańskim Narodowym Uniwersytecie Beaconhouse. Ukończyła studia z wyróżnieniem i dyplomem licencjata sztuk pięknych w czerwcu 2012 roku.
Po ukończeniu studiów została wybrana jako jedna z 25 młodych artystów reprezentujących Azję Południową w sponsorowanym przez Bank Światowy konkursie Imagining Our Future Together, dzięki czemu dostała szansę wystawienia swoich prac poza Lahore w Indiach, Bangladeszu i USA.
Obecnie mieszka w Kabulu, gdzie pracuje jako artystka wizualna, wykładowca Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Kabulskiego oraz jako fotografka w Centrum Fotodziennikarstwa 3rd Eye. Prowadzi również warsztaty fotograficzno-artystyczne w różnych ośrodkach kultury w Kabulu.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl