Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Jacek Caputa
(ur. 1963 r., Warszawa)
Urodzony w 1963 roku Warszawie.
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1984 -1990. Studiował malarstwo w pracowni Rajmunda Ziemskiego, rysunek w pracowni Mariana Nowińskiego, grafiki warsztatowej uczuł się na Wydziale Grafiki od Rafała Strenta. Dyplom w roku 1990 na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką użytkową, tworzy instalacje i kompozycje przestrzenne. Tematyką prac nawiązuje do tradycji w której szuka nowych znaczeń, tworzy metaforyczne sceny rodzajowe i wieloznaczne obiekty sakralne.

Tematyką prac nawiązuje do tradycji w której szuka nowych znaczeń, tworzy metaforyczne sceny rodzajowe i wieloznaczne obiekty sakralne. Jego prace pełne są różnorodnych znaków i symboli. Fascynuje go syntetyczny rysunek, wibrujące faktury i reliefowe kompozycje... Tworzy instalacje i kompozycje przestrzenne w których stawia pytania dotyczące odwiecznych wartości sztuki, życia i metafizyki absolutu. Odrzuca tradycyjny warsztat malarski, eksperymentuje z materią - stosuje różnorodne materiały, buduje collage z desek, piasku, płótna, kartonu, gipsu, akrylu, używa farb emulsyjnych, olejnych i akrylowych. Ostatnie jego prace powstają pod wpływem sztuki bizantyjskiej i średniowiecznej sztuki sakralnej.

Podróżuje, wielokrotnie odwiedza Rumunię, Bułgarię i Rosję. Fascynuje go kultura i sztuka prawosławia. Podczas pobytu w USA intensywnie maluje, styka się z różnorodnymi nurtami sztuki współczesnej. Obecnie na stałe mieszka w Warszawie, oprócz kreacji twórczej zajmuje się reklamą i projektowaniem graficznym. Liczne wystawy indywidualne, udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Obrazy i obiekty artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (USA, Włochy, Austria, Niemcy, Wielka Brytania).

Wypowiedzi i recenzje


_______________________

CREDO ARTYSTYCZNE:
"Nie sposób w sztuce czegokolwiek dokonać bez ducha
pasji, namiętności i bez wkraczania w krainę symboliczną. Ponadto ważne
jest zachowanie własnej, autentycznej postawy artystycznej".
Jacek Caputa
Historia wystaw
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl