Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Jacek Lalak
(ur. 1948)
Studiował na Politechnice Poznańskiej (specjalność: technika świetlna). Fotografuje od 1971 r. Członek ZPAF. Zajmował się reportażem i filmem naukowym. W Teatrze Polskim we Wrocławiu prowadzi sekcję fotograficzną klubu "1212". W tym okresie prezentował wystawy Maski, Galeria Foto-Medium-Art, Wrocław (1978) i Galeria PTF, Poznań (1979) oraz Rejestracje teatralne, Galeria "Intermoda", Wrocław (1979). W latach 80. aktywnie współpracował z galerią Foto-Medium-Art we Wrocławiu oraz działał w Zespole Roboczym 4 +. W 1994 r. prezentował wystawę "Ślad mnie" podczas Miesiąca Fotografii w Bratysławie. Dostosowując technikę gumową do własnych potrzeb, realizuje wystawy "Dotknięcie światła", którą prezentuje w Galerii "Pod Plafonem we Wrocławiu (1996) i na Polfoto w Międzyzdrojach (1998). Pod koniec lat 90. buduje kamery otworkowe, prezentując efekty pracy na wystawach z cyklu Podglądanie krajobrazu. Wystawa indywidualna Ślady prezentowana jest 2004 r. w Domku Romańskim we Wrocławiu. Pracuje jako instruktor fotografii w Zespole Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży (MDK im. M. Kopernika) oraz jako wykładowca we Wrocławskich Szkołach Fotograficznych (PHO-BOS, afa). Jest kuratorem wystaw dyplomowych. W 2003 r. pokazuje Naświetlenia i Podglądanie krajobrazu w Galerii Miejska Arsenał w Poznaniu. W 2000 r. bierze udział w II Biennale Fotografii "Krystalizacje” w wystawie "Przestrzenie Równoczesne" w BWA Poznań. W 1999 r. jest kuratorem Pleneru Form Fotograficznych w Kostrzyniu n/O.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl