Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Jarosław (Yaroslav) Kachmar
(ur. 1955, Lwów)

W 1974 r. ukończył Wydział Ceramiki Lwowskiej Szkoły Wyższej Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej im. I. Trusza. Uprawia ceramikę, malarstwo, grafikę i rysunek. Od 1976 r. bierze udział w licznych wystawach w kraju i w ponad 100 międzynarodowych sympozjach i konkursach na całym świecie. Od 1994 r. współpracował z Biurem Wystaw Artystycznych w Lublinie pod kierownictwem znanego krytyka sztuki Andrzeja Mroczka gdzie miał swoje trzy wystawy indywidualne oraz uczestniczył w licznych projektach w których wystawiał swoje prace z tak znanymi artystami jak:Christo, J. Nowosielski, J. Bereś, Nikifor, Koji Camoji, S. Fijałkowski i inni m.in.podczas wystawy p.t. "Znaki tożsamości". Kurator międzynarodowych projektów artystycznych. W 2013 r.został nagrodzony Medalem Honorowym XXIV Międzynarodowego Biennale Exlibrisu Współczesnego w Malborku.Również w tym samym roku został laureatem II Triennale Ukraińskiej Sztuki Abstrakcyjnej w dziedzinie grafiki w Czerniowcach na Ukrainie.W 2014 roku nagrodzony Medalem Honorowym XV Międzynarodowego Triennale "Małe Formy Grafiki" w Łodzi. W 2015 roku został nagrodzony Medalem Honorowym XXV Międzynarodowego Biennale Exilibriusu Współczesnego w Malborku. Prace Jarosława Kaczmara znajdują się w państwowych,prywatnych i muzealnych kolekcjach Europy, Ameryki i Azj.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl