Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Kalina Bańka
(ur. 1989)

Absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP. Dyplom uzyskała w 2013 r. w pracowni szkła w architekturze u dr R. Więckowskiego oraz pracowni szkła użytkowego prof. K. Pawlaka. W czasie studiów otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium Prezydenta Wrocławia oraz stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od 2013 r. jest asystentką na macierzystej uczelni. Zrealizowała dwie wystawy indywidualne oraz wzięła udział w kilkudziesięciu wystawach szkła i malarstwa w kraju i za granicą. Jest laureatką kilkunastu konkursów zarówno krajowych jak i międzynarodowych z zakresu szkła, designu, grafiki i malarstwa. W 2013 r. otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz stypendium Ministra Kultury i i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska". Jej działania głównie balansują na pograniczu projektowania szkła, grafiki i malarstwa. W jej pracach wyraźnie widać inspirację sztuką ulicy, przepełnioną humorem i dużą ilością kolorów. Brała udział w ponad 30 wystawach zbiorowych.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl