Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Maksymilian Fajans
(1827 - 1890)
Artysta, rysownik, litograf, urodzony w Sieradzu. Po ukończeniu Szkoły Sztuk Pięknych w Warszawie udał się do akademii paryskiej i przez 2 lata był uczniem słynnego Ary Scheffera. Chromolitografię studiował u Lemerciera, najwybitniejszego litografa, a fotografię u Nadara. Tak wykształcony wrócił z Paryża, otworzył w Warszawie najpierw zakład litograficzny, poźniej zaś ok 1860r. - fotograficzny. Sztuka litograficzna w Warszawie zawdzięcza swój rozwój Fajansowi, który ją postawił na równi z najwybitniejszą produkcją firm zagranicznych. Jego zakład fotograficzny słynął z wykonywania doskonałych portretów. Fajans wykonał również fotograficzne prace użytkowe. "Tygodnik Ilustrowany" w latach 1862-1880 często korzystał ze zdjęć Fajansa.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl