Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Marian Adamczyk
(ur. 1938 Karczmiska)
Marian Adamczyk studia artystyczne odbył w latach 1958-1964 na ASP w Warszawie w pracowniach Jana Cybisa i Stanisława Szczepńskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1964 roku. Oprócz udziału w wystawach zbiorowych miał kilkanaście prezentacji indywidualnych w kraju i jedną we Włoszech w Palermo. Dzieła artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Muzeum im. Jana Pawła II w Warszawie oraz w zbiorach prywatnych w Danii, Rosji i na Węgrzech. W 1988 r. artysta zawiązał grupę artystów malarzy "ROSOMAK", skupiającą głównie uczniów słynnych kolorystów. W twórczości Mariana Adamczyka dominuje malarstwo sztalugowe, głównie olejne, poza nim zajmuje się rysunkiem, tworzy portrety, pejzaże oraz kompozycje figuralne.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl