Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Patryk Nieczarowski
(ur.1979)
Urodzony w 1979 roku. Studiował rzeźbę na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obronił w 2003 roku. W okresie 2004-2009 związany ze stowarzyszeniem „Millennium" (Dolnośląskie Forum Środowiska Kulturowego) w ramach projektu rekonstrukcji grodu wczesnośredniowiecznego na Partynicach we Wrocławiu.
Jedyny w Polsce artysta rzeźbiarz - płatnerz, a ponad to rekonstruktor, twórca kolekcjonerskich okazów uzbrojenia ochronnego (w głównej mierze hełmów). Jego prace znajdują się w zbiorach kolekcjonerów z Europy oraz z Australii. Znawca historii uzbrojenia ochronnego i historii obróbki metali, posiadający obszerną wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie dawnych technik metaloplastyki artystycznej i użytkowej. Współpracował z naukowcami i artystami specjalizującymi się w tej dziedzinie, a fotografie jego prac reprodukowano w różnych publikacjach popularno-naukowych oraz wykorzystywano podczas prezentacji, wystaw, referatów i produkcji filmowych. Specjalista w zakresie historycznych hełmów maskowych, stojących na pograniczu rzeźby i sztuki płatnerskiej. Autor pierwszego w Polsce (i jednego z pierwszych w Europie) tatarskiego "wąsatego” hełmu maskowego, będącego artystyczną stylizacją w oparciu o zabytki archeologiczne (hełm wziął udział w zdjęciach do "Starej Baśni" Jerzego Hoffmana).

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl