Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Pierre Alechinsky
(ur. 1927)
Belgijski malarz i grafik, związany z ekspresyjnym nurtem sztuki abstrakcyjnej. Kształcił się w École Nationale Supérieure d`Archirecture et des Arts Déoratifs, interesując się szczególnie typografią i ilustracją książkową. W latach 1947-1951 był członkiem ugrupowania Cobra. W 1951 wyjechał do Paryża, gdzie kontynuował studia graficzne i rozwinął zainteresowania japońską kaligrafią. W 1961 odbył podróż do USA i Meksyku. Abstrakcyjny styl Alechinskiego określany jest jako swobodny, dynamiczny i żywiołowy. Pojawiające się w jego sztuce motywy figuralne zbliżają go do surrealistycznych fantazji.Artysta wystawiał swoje prace w Europie, Ameryce i Sao Paulo. Jego prace znajdują się w wielu międzynarodowych kolekcjach, m.in. w nowojorskich MOMA i Muzeum Guggenheima, Stedlijk Museum w Amstardamie, w paryskim Museum National d`Art. Moderne.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl