Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Piotr Obarek
(ur. 1953)
Urodził się w Działdowie w roku 1953, w rodzinie nauczycielskiej. Dyplom magistra sztuki uzyskał w roku 1977 na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie, w pracowni wybitnego grafika plakacisty prof. Henryka Tomaszewskiego - twórcy polskiej szkoły plakatu. Po ukończeniu studiów powrócił do Olsztyna, gdzie współpracował z wieloma czasopismami i wydawnictwami, wykonując wolny zawód artysty plastyka. W latach 1990-1992 był prezesem związku Polskich Artystów Plastyków w Olsztynie. Obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego UWM. Pełni funkcję kierownika Katedry Sztuk Pięknych i prodziekana Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki UWM w Olsztynie. Jest autorem 15 wystaw indywidualnych i kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Zorganizował wiele wystaw i konkursów krajowych, a także o zasięgu międzynarodowym. Jest autorem projektu obecnego herbu Olsztyna, a także logo i godła UWM oraz insygniów rektorskich, współtwórcą rzeźby spiżowej św. Jana Nepomucena na Olsztyńskiej Starówce, twórcą plakatu nagrodzonego z okazji 650-lecia Olsztyna oraz bilboardu na jubileusz miasta.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl