Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Stanisław Daczyński
(ur.1856r.)
W latach 1873-1878 studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, m.in. pod kierunkiem Władysława Łuszczkiewicza, Feliksa Szynalewskiego, Floriana Cynka, Leopolda Löfflera, a później także Jana Matejki (do1884). Od roku 1888 pracował jako nauczyciel rysunków w Szkole Przemysłu Ceramicznego w Kołomyi. Malował olejno i akwarelą, najczęściej sceny z polowań, obrazy historyczne i rodzajowe, m.in. z Huculszczyzny, a także portrety. Zajmował się sztuką użytkową i dekoracją wnętrz, wykonywał polichromie. Od roku 1879 wielokrotnie wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie i we Lwowie, swoje obrazy pokazywał też w Warszawie i Poznaniu. Za swoje obrazy i projekty dekoracji kilkakrotnie otrzymał medale i nagrody.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl