Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Teodor Nakielski
(2 poł. XIX w.)
Malarz i rysownik tworzący w drugiej połowie XIX wieku, współpracujący z "Tygodnikiem Ilustrowanym" i "Kłosami". Według jego rysunków, w zakładzie Maksymiliana Fajansa powstała litografia przedstawiająca widok Drohiczyna, z wkomponowanym w owalu widokiem ratusza w Siedlcach, wykonana w 1879 roku z okazji 50-lecia pracy Józefa Ignacego Kraszewskiego. Jego obraz Dwór w Smardzewie pod Sieradzem (1865) znajduje się w Muzeum Okręgowym w Sieradzu. Inna kompozycja tegoż artysty, Chata nad wodą (1862) była wystawiana na naszej 18 aukcji malarstwa i rzemiosła artystycznego, jaka odbyła się 11 listopada 2001 roku (poz. kat. 18). Oba prezentowane na naszych aukcjach pejzaże mieszczą się stylistycznie i tematycznie w konwencji malarstwa charakterystycznego dla 2 poł. XIX w. Nakielski jest wymieniany w Słowniku Artystów Polskich (t. VI, Warszawa, 1998, s. 14).

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl