Droga usłana nagrodami

Wernisaż: 2017-09-07 18:00


Wystawa indywidualna prezentująca dorobek malarski Martyny Czech, laureatki Grand Prix 42. edycji Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2015. Wystawa i towarzyszący jej katalog są pierwszą szeroką prezentacją twórczości młodej artystki, tegorocznej absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Bielską wystawę poprzedziły istotne dla młodej artystki nagrody: w czerwcu br. Martyna Czech otrzymała główną nagrodę w kategorii sztuki wizualne w konkursie Programu 3 Polskiego Radia Talenty Trójki - artystkę nagrodzono za jej dezynwolturę i odwagę w sięganiu po różne języki i tradycje malarskie; świeżość ikonograficzną, drapieżność oraz nieoczywistość, która sprawia że z zaciekawieniem oczekuje się na kolejne obrazy; w lipcu br. trafiła do grona 15 finalistów Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 9 w Słupsku (5 października 2017 roku ogłoszone zostaną nazwiska laureatów głównych nagród).
O roli pierwszej w swej karierze nagrody - Grand Prix Bielskiej Jesieni 2015 artystka powiedziała: Nagroda utwierdziła mnie w przekonaniu i w wierze w samą siebie; w to co robię. Zyskałam więcej pewności siebie i mimo, iż nadal nie rozumiem świata ludzi, jest łatwiej mi w nim funkcjonować bez podkulonego ogona.   
W 2018 roku wystawa prezentowana będzie także w BWA w Tarnowie, rodzinnym mieście artystki.

Kurator - Jakub BanasiakGaleria prac


Powrót